Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Dolů
 
Autor Téma: Práce v Otto (work force)  (Přečteno 855232 krát)
iinkov



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #120 : Únor 07, 2014, 09:51:23 pm »

ta neviem ako cz, ale ja pas napriklad ani nemam, doniesol som len fotku a obciansky do gemente + samozrejme vodicak.... za tyzden uz som mal nl...
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #121 : Únor 08, 2014, 10:09:45 am »

odpoved pro Jana Nevralu. jit sem na blind a zkouset to sam je nesmysl. holandsky prac trh je zkurvenej. pokud nekam prijdes a chces praci, nikdo se s tebou bavit nebude maximalne ti reknou jdi prez agenturu. to neplati jen pro cizince ale i pro holandany. lidi co si myslej, mam maturitu  tu najdes za korunu pytel a ten je jeste k tomu prevazanej ruzovou masli. ze umys anglicky to je sice hezky ale tim na nikoho zadnej dojem neudelas to tu umi  skoro kazdej. cernosi z anglickych kolonii to maj jako materstinu, na ty si myslim jazykove nemas. co ti zbyva je otto. pakarnu, kterou tu vsichni kritizujou si delaj lidi sami. jestli myslis, ze ti tu nekdo pomuze, tak na to zapomen, navic te tu kazdej leda ojebe  takovej priklad nabyzim odvoz do cech cena 35 euro. pritom zpatecni letenka v akci klm 99, takze tam a zpatky usetris 30 eur ale misto 90 min letu se mackas 7 hodin v aute atd atd ale musis vedet sam rady od exotu jako Milan z a'damu, jsou ti platny, leda ze si chces zadelat na nejakej pruser. jinak ti preju hodne stesti at se rozhodnes jak chces
Zaznamenáno
majdalenka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #122 : Květen 23, 2014, 07:56:30 am »

Nazdarek,ja pracuju pro Otto uz skoro druhy roka  stezovat si nemuzu.Bydlim na Diemen, praci mam stalou po celou dobu.Bohuzel spousta lidi si mysli,ze prijede,neumi kvaknout cizim jazykema  ze jim cele holandsko spadne do naruce.Vsichni mame moznost volby a muzeme zustat v Cr, kde je to mnohonasobne horsi.Nerikam,ze Otto je pecka,ale mam praci,mam z ceho zaplatit pohledavky a vse je lepsi nez Cr. Jezdi sem mladosi,co si mysli,ze sezrali kus sveta,ze nemusi makat a ze tu na ne nekdo ceka. Jedou z domu,od maminky a pak tu pomalu fnukaji,ze si nemaji co kde koupit...jooo,doma za ne vsechno vsichni udelaji asi.Je to dobra skola jak se osamostatnit a poznat neco noveho, Kazdy mame moznost se trhnout a jit si vlasni cestou, ale ne kazdy tu che makat. Spousta lidi se tu vali, huli, utraci penize a nadavaji.Kazdy sveho stesti strujce.Ja s Ottem problem nemam a vim o spouste lidi, kteri jsou tu spokojeni.
Zaznamenáno
majdalenka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #123 : Květen 23, 2014, 08:02:29 am »

ds díky za odpověd mě jde spíš o to jestli platí ,aby se nám nestalo že budeme makat a nic s toho

Ja odjela tenkrat s pritelem,normalne jsme to nahlasili v olomouci v kancelari a odjeli jsme spolu  a zustali spolu. V olomouci ti reknou vse,kam jdes pracovat,kde budes bydlet apod,jestli se neco zmeni v Nizozemsku,je to uz vec NIzozemska ne naborovych kancelari.Tam uz se musis trosku otacet sama a nikdo te za ruku vodit nebude,nakonec vsichni musi mit 18 let,takze dospelost a samostatnost.
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #124 : Květen 23, 2014, 07:46:55 pm »

Gratuluju.Jen jsem chtel rict, ze to neni nijak hrozny a lidi, kteri to kritizujou prehanej. Kazdy mesic je v tv nebo radiu, jak tu s  agentutry s lidma vyjebavaj, Otto neni tak spatny.Kdyby nastala situace, ze bych musel, tak bych klidne do otto sel znovu, ale pochopitelne budu delat vsechno pro to aby ta situace nikdy nenastala.
Tak ti preju hodne stesti
Zaznamenáno
Fijis
Noordwijk



Karma: 1
Příspěvků: 37



« Odpověď #125 : Červenec 17, 2014, 06:52:21 am »

Tak po třech a půl letech končí moje etapa v Holandsku a u Otta....všem přeji hodně zdaru:-)
Zaznamenáno

Kariera v Holandsku
ds
Host
« Odpověď #126 : Červenec 17, 2014, 09:43:42 am »

To jsi me prekvapil. 3 a pul roku a celou dobu pres otto [ ja kdyz tam pracoval, tak asi po 2 letech jsi zacal normalne pracovat prez firmu, kam te vzalo otto] . Ja myslel, ze uz tu normalne zijes, mas kvalifikovanou praci, byt atd. No ale i tak hodne stesti
Zaznamenáno
laventel.dia



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #127 : Prosinec 10, 2015, 06:43:56 pm »

Po návšteve pobočky OTTO v BB som bola milo prekvapená aká bola pani ochotná, všetko nasľubovala, všetko vybavila a o týždeň na to už sme boli na ceste do Holandska. S príchodom do mesta Laarbruch nám úsmevy z tváre opadli lebo to tam vyzeralo ako v nejakom koncentračnom tábore. Ale to bola pre nás našťastie len medzizastávka, pretože sme pokračovali do Diemenu (časť Amsterdamu). Ako sme dorazili tam a ukázali nám kde máme nasledujúce mesiace žiť, prišlo mi nevoľno...nehovorím, že som čakala červený koberec...ale čakala som aspoň slušné a hlavne čisté ubytovanie. Nie rozbité a ogrcané matrace, nechutné špinavé skrine, umývadlá so zapchatým odtokom, plesnivú sprchu a chladničku. To že nám myši behali po izbe a prehrýzli nám všetko možné, to iba tak naokraj. Takéto ubytovanie zabezpečuje agentúra za 350 eur za osobu na mesiac, ktoré vám strhnú z výplaty. S prácou som bola spokojná. Aj keď sme od ľudí čo tam pracovali už dlhšie, zistili koľko za nás daná firma platí agentúre a koľko agentúra platila nám, bolo to smiešne..Ale čo, pre nás aj tak dobré peniaze..Samozrejme toto je len môj názor, možno niektorým takýto "luxus" vyhovuje a sú spokojní. My sme sa zobrali po 2 odpracovaných mesiacoch a išli sme domov. Som vďačná za to, že nebol problém ukončiť zmluvu. Problém nastal pri výplatných páskach a nezmyselných zrážkach za veci, ktoré nechápem prečo agentúra stiahla z našej výplaty. To, že mi prišli 2 listy od zdravotnej poisťovne (po holandsky) a pani v agentúre mi vyslovene povedala, že ona s tým už nič nemá spoločné, tak to ma už fakt naštvalo. Pretože sľúbili, že peniaze za zdravotnú poistku sa nám vrátia, čo sa doteraz nestalo. Cez OTTO už nikdy viac a radím Vám aby ste si na nich dávali pozor.
Zaznamenáno
wert2



Karma: 1
Příspěvků: 30


« Odpověď #128 : Prosinec 14, 2015, 11:34:20 pm »

tak jses aspon nekam podivala
Zaznamenáno
Parradox



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #129 : Únor 08, 2016, 10:56:40 am »

Já jsem přijel do Holandska v podstatě na blind, protože plány na poslední chvíli padly a hledal jsem si práci i ubytování až na místě. Známý mi doporučil Otto. Neměl jsem co ztratit tak jsem tam zašel. Dí týdne jsem měl práci v Breda. Sice za minimální mzdu ale i tak jsem si vydělal dvakrát tolik za poloviční čas než v CR.  Ubytování bylo docela dobře. Pokoj pro tři kde jsem byl většinu času jen s kolegou z cech. Byly to dva řadové baráky skoro v centru města hned vedle parku v každém přibližně 17 lidi. Z 95% mladí Poláci. Když se podaří je zkrotit tak je tam pořádek a čisto. Většinou to jsou děcka které hned po skole poprvé vypadli Id maminky a jsou zvykly na mamahotel. Pár dní jsem byl i Oisterweijku. Jsou to chaty uprostřed lesa daleko od všeho kde se bydleli po 6 ve třech pokojích. Předvolba tydnama jsem se přesunul do Rotterdamu.  Otto tu má celý jeden blok kousek od Noordu. Práce za lepší prachy. Bydlení v zařízených bytech maximálně po třech lidech. V mojem bydlím se starším panem a jedním co tu v podstatě furt není. Já si na Otto stěžovat nemůžu. Co slíbili to dodrzeli.  Práci mám docela dobře bydlení taky.zalrzi kde člověk zkonci.  Já si zadal požadavek ve kterém městě chci bydlet a splnili to.  I když tahle varianta většinou trvá delší dobu. Za sebe Otto doporucuju.  Na start bez ničeho to je super. A od začátku jsem jednal jen s otcem tady. Českou pobočku jsem vůbec nekontaktoval. V Den Haagu vypadají docela schopne.
Zaznamenáno
wert2



Karma: 1
Příspěvků: 30


« Odpověď #130 : Únor 08, 2016, 05:25:41 pm »

No a ted se priprav na to jak te tu kazdy bude pomlouvat jaky jses hlupaak. osobne si to nemyslum jenze tem netahlum co sem prisli nevysvetlis ze pokud chtej vyplatu tak musi neco delat a pokud strati praci tak si o ni musi rict
Zaznamenáno
tonik22



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #131 : Únor 09, 2016, 10:32:08 am »

Ja som v Holandsku stratil pracu, cize som rychlo nieco potreboval, preto som volal na Slovensko do  OTTA, odkazali ma na pobočku v Holandsku. V pribehu asi tyzdna som mal pracu, zatial stale pracujem cez OTTO a nemozem povedat nic zle. Podla mna fakt seriozny pristup.
Zaznamenáno
Fijis
Noordwijk



Karma: 1
Příspěvků: 37



« Odpověď #132 : Květen 25, 2023, 07:45:46 pm »

WOW!! 767.000 shlédnutí!!!! Slušný, tak snad to někomu pomohlo:))
Zaznamenáno

Kariera v Holandsku
Stran: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Amsterodam.nl © 2013
Stránky krajanů o životě v Amsterdamu - Holandsku. O srazech a akcích, práci, zábavě, ubytování, studiu v Amsterdamu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Amsterdamu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Holandsku - Nizozemsku.

Odkazy