Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dolů
 
Autor Téma: Práce v Otto (work force)  (Přečteno 862662 krát)
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #60 : Leden 07, 2014, 08:45:09 am »

bohuzel  oficialni rec je Nederlands ale nejdulezitejsi je Anglictina, ikdyz vsechni holandani maji dobre zaklady v nemcine nikdo stebou nezacne mluvit  nemecky
a servou te .ja to chapu s tou nemeckou aroganzi ze zacinajy automatycky mluvit nemecky.Presto ze moje Nederlands neni spatna zacnu automaticky mychat nemeckou gramatyku a muj nemecky dialekt to oni poznaji tak zacnou mluvit nemecky ale ......

« Poslední změna: Leden 07, 2014, 08:49:38 am od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #61 : Leden 07, 2014, 07:01:21 pm »

3 roky v Otto , to bych asi neprezil. vydrzel jsem asi 14 mesicu naucil se holandsky sebral penize a zacal normalne zit. nemuzu si na otto stezovat asi 3x jsem mel vic nez 1800 cistyho po zaplaceni vseho, ale byt s lidma, kteri jdou do nl jenom kvuli trave neni nic pro me
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #62 : Leden 07, 2014, 08:41:23 pm »

kolik dni v tydnu jsi pracoval a kolik hodin dene? byl jsi normalne  v Holansku prihlaseny a platil jsi vsechny poplatky zde? nebo to slo vsechno via Ceska republika?
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #63 : Leden 07, 2014, 09:51:40 pm »

v otto jsem pracoval 5 x min 8 hod, ale to uz je davno  do velikonoc 2011. ted tu normalne ziju, platim dane a normalne funguju. do otto jsem sel jen vydelat 4 00 eur a naucit se holandsky. vic jsem nepotreboval
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #64 : Leden 07, 2014, 10:33:44 pm »

a mel jsi 1800,- cistyho hmhm  to jsi dobry
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #65 : Leden 07, 2014, 10:58:03 pm »

to bylo asi jen 3x normalne jsem mel kolem 1000-1200
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #66 : Leden 08, 2014, 07:31:31 am »

to je  normalni ale neverim tomu ze  to bylo  vsechno oficialni ze jsi zde byl pojisteni ze jsi  platil  nemocenskou atd
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #67 : Leden 08, 2014, 05:20:56 pm »

ver si cemu chces. napr vsichni nadavaj na interchiken, ja tam byl na udrzbe  a bral 11 eur na hod, 3 mes, 14 dni v ido ambach za asi 12.60 a 3 mes v kerkrade za asi 10 vsude jsem mel prezcasy. a tet tu ziju normalne a to je neco jinyho, jinak jsem tu celkem prez 4 roky, platim vsechno, dane,duchod, najem, zdravotni, vodu odpad, internet, fitnes, kabel, knihovnu
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #68 : Leden 08, 2014, 05:40:55 pm »

ja ti verim ze jsi zde mel  i 1800 cistyho ale za jaky podminek.Ty vys dobre ze  prumerny Holandan nepracuje 5 dni v Tydnu ale jenom 4 dni v tydnu,ja neznam  nikoho v  mem okoly ze pracuje 5 dni,ale neverim ze jsi pri tech 1800 pres OTTO cistyho ,ze jsi byl prihlaseny a zeto bylo oficialne
ja zde ziji 10 let ,nepotrebuji pracovat presto musim vsechno zde platit,Podivej se  na  internetu naty komentare o otto firma.Jeto zajimavy ,kdyz zde pracuje primo pres uitzendbureau mas zde vsechny prava protoze uitzendbureau jsou pod kontrolou statu.Ale kdyz zde pracuje pres ceskou firmu tak te poslou na tu ceskou firmu a nic nemuzes delat.A ta doba se zmenila uitzendbureau nema moc prace.Jde oto ze Otto slybuje vsechno mozny.vsechny uitzendbureau zde ti daji 0 hodin smlouvu to znamena ze ti zavolaji jenom kdyz budou myt praci to taky zaplati kdyz nebudou myt praci tak ti nic  nemusi platit nevym jak je to stim ubytovani ale verim ze te tak jako tak budou kasierovat i kdyz nebudou myt protebe praci ale otom ti nic nemuzu rici ja jsem nikdy zadnou smlouvu od OTTO nevidel.A kdyz ty komentare  ctu o OTTO od lidi ktery maji s Otto skusenosti
« Poslední změna: Leden 08, 2014, 05:54:42 pm od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #69 : Leden 08, 2014, 06:08:45 pm »

v uitzendbureau pracujes za minimalni plat, jenze zalezi co delas. ja prez ne delal udrzbare, svarece, servisaka a elektrikare, pak jsem delal orderpikera, vyrobu a jiny schit, samozrejme tam byl financni  rozdil. co se tyce tech lidi, to je kapitola sama pro sebe.kdyz stratis praci musis volat treba 3x dene a pak mas praci, kdyz cekas nemas nic. kdyz prijdes do prace pod vlivem vedouci rekne ze te tam nechce ale nerekne to tobe ale uitzendbureau, kdyz misto prace kecas nebo se flakas tak mas smulu, kdyz jsem se ucil holandsky tak mi rekli ze jsem debil a ze to je blbej jazyk, a tet kazdej sklizi plody svi prace. ja mam byt 42 m ,jsem sam ,nikoho nepotrebuju,mam kvalifikovanou prac, kde je 50 holandanu a ja jedinej cizineci, mam statnice z holandstiny tet delam dalsi , firma me pousti kvuli tomu driv z prace a navic mi plati 1 x tydne ucitelku. jenze zalezi co jsi delal doma a co delas tady. taky spousta tech blbu nevi ze tu muze jit dal do skoly nemusi za to platit, kdyz je nekdo vypece s penezma muzou si jit stezovat jsou tu ruzny moznosti, jak tu normalne zit, napr. nekdy jsou zadarmo muzea, spousta akci, kde nemusis nic platit nebo ja obcas zajdu do jednoho klubu kde vztup je 3 eur , pivo stoji 1,5 a hrajou tam zivy kappelytakze za 20eur mam dobrej vecer. jenze pokud sem nekdo prijde kvuli THC, tak co chces oni vedi max kde jsou coffischopy.
 
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #70 : Leden 08, 2014, 10:00:20 pm »

to je presne  tak,nejdulezitejsi je se naucit jazyk ale to si nikdo neuvedumuje.kdyz to tady ctu hlavne  holky jak pisi mam dlouhou chvyly,jsem sama doma sorry to je bez komentare.Zde je takovy moznosti co se da delat.Zde slo jenom oto tema OTTO.Ja bydlim v Amsterdamu v Centru  tady nemam pico za 1,50 tja takovy je zivot ale ja sy neztezuji.Ok ja jsem se nestehoval s Cech ale zbyvaleho zapadniho Berlina takze to  je trochu jiny ja ziji 30 let v cizine a nikdy bych se  nevratil do Cech
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #71 : Leden 08, 2014, 10:34:24 pm »

ti lidi nechapou kam jdou. v holandsku je asi pul milionu deti, kteri ziji v bide, 70 tis lidi je zavislich na potr bance, nezamestnanost roste a stat chce omezit podpory a nezamestnany vyhnat do prace  je tu hodne lidi, kteri pracuji prez agentury omezuje se imigrace... to je realita a kdyz do toho prijde nekdo, kdo si mysli ze tu zbohatne a ono nic tak je nastvanej ale mel by si uvedomit ze ho sem nikdo netahne a ze si vsechno musi zaridit sam navic kdyz ctu ruzny nazory jak je tu hnusnej chleba, tak nechapu kdyz budu chtit chleba jako v cechach tak si ho vzdycky koupim u turku nebo marokancu vypada sice jak kolac ale chutna stejne. v Bunniku je pekarna, kde pecou presne to sami co v CR stoji asi 4 eura. ale ono je jednodussi neco kritizovat nez delat
a k ottu jedna vec. kdyz pracujes platis najem kdyz ne neplatis nic [kdyz jsem tam delal tet nevim]
ono sice muzes v holandsku byt, ale bez bytu nesezenes praci, bez prace nemas byt
kdyz tu nekdo nabidne praci, hned se nekdo ozve ze je to podvod, ale pritom si neuvedomuje, ze i kdyby to podvod byl, '[ treba nizssi nez min mzda] tak ho muze udat, soud ho odsoudi a pak mu ten rozdil musi doplatit navic kdyz mas malo penez tak dostanes davky, jen si o ne musis zazadat 
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #72 : Leden 09, 2014, 09:19:42 am »

nekoho udat takto trva hrozne dlouho nez to  prijde k soudu a potom  kdo to zvladne s tech lidi jazykove.Byt tak  rychle nedostanes  je mozny nekde na venkove  byt dostanes ale v Amsterdau nemas narok na byt a cekaci doba je 5 let musi ruzny podmynky splnit.Vys vsude zde   pisi i v Nemecku pisi ze deti jsou v chudobe atd ale podivej se naty deti na tu chudobu vecnta ma Iphone podivej se  na to obleceni naty sportovnboty .Mese nedari spatne ale rozmyslym sito jestly si koupym sportovni boty za 150 EU nebo za 70 a to je ze vsim ,zde v Amsterdamu nepotrebujes zadny auto,auto je zde velky luxus.Vsude musis platit zde v Centru je cekaci doba na parkovni povoleni 7 let.Sorry ale kdyz nekdo zde nabyzi praci na pokojskou  atd
tak je otazka proc to nabyzi ,zde mas x lidi ktery tuto pracy moho vykonavat nato sy nemusim zvat nekoho s cech,proc ji nabyzeji tomu cechovy?protoze si mysly ze to bude levnejsi ze ty cesi jsou najivni, nebo protoze je dobra duse?a za jakych podminek,ty podminky nejsou ruzovy,Moje kamaradka pracuje u socialky.Kdyz nekdo zada o socialni potporu tak ona jde neohlasena na navstevu co ana povyda aber hallo lidi zadaji o socialni potporu ona tam pride v kazdym pokoji TV a nee levny  na stole lezi x Iphone kazdy dite ma svuj pocitac atd sorry to je jiny thema to sem nepatri.Nerikej ze kdyz   ctes o Otto na Internete ze natom neni neco pravdy90% je negativni 10 % je pozitivni
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #73 : Leden 09, 2014, 08:52:40 pm »

v otto jsem byl 1.2010-4.2011 bydlel jsem  weeze, rijen, den bosch, gouda,hoogvliet, vals, hazersvoude tzn. 6x prestehovat behem 14 mes. nic jsem necetl , ale vim jak to tam chodi. clast drogy blbi kecy. prezil jsem to jen ze jsem se s nikym nebavil pokud jsem nemusel. kdyz uz toho bylo moc zaregistroval jsem se na internetu a behem 14 dni mel praci i s bydlenim. to bydleni byl hotel urceny k demolici a kdyz jsem dostal pisemnej slib , ze tam muzu pracovat dalsi rok, tak  jsem se dostal k normalnimu bytu. za 14 dni ten hotel shorel. to co pises o bytech jsou woning corporatie na to abys ses tam dostal musis splnovat spostu bodu, ja bydlim v soukromim byte a navic hodne bych si rozmyslel jit tam i kdyz je to levnejsi bydlet protoze to jsou socialni byty. spousta lidi rika ze u otto nemela praci, ja jim zdrhnul a oni mi asi 3x poslali nabidku k prace tak o cem to je? oni maj kazdyho zaregistrovanyho a kdyz jsou s nim problemy, tak mu ten pobyt zneprijemnej, a on si tu pak stezuje. spousta tech lidi neumi nic, , odmlouvaj, v praci delaj kraviny[ takovej priklad. rekli polakovi, aby vrtal do zeleza a on si vzal sds vrtak. co bys s nim udelal ty? jak te ctu asi bys mu zvisil plat}, nebo neco jinyho jeden clovek mel televizi druhej koukal na fotbal ten 1 byl na skype a ten 2 mu rekl aby drzel hubu ze ho to rusi a je toho daleko vic tak co chces od takovych lidi? fakt to neni otto ale lidi co tam delaj
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #74 : Leden 10, 2014, 10:46:31 am »

soukromy byt nemuzes v Amsterdamu zaplatit kdyz ma nekdo  byt na pronajmuti tak to nabydne    Bankam nebo velkym firmam  normalni cena je za 45m
platis  1400,- + poplatky a jejich nedostatek
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Amsterodam.nl © 2013
Stránky krajanů o životě v Amsterdamu - Holandsku. O srazech a akcích, práci, zábavě, ubytování, studiu v Amsterdamu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Amsterdamu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Holandsku - Nizozemsku.

Odkazy